bugün gündem filtresi

gündeminizi kişiselleştirin:
  yenile (0)
  « / 1 »
  daha fazlası
  2 entry daha
  • bu gün, bayramın üçüncü günü yaşlı annemi biraz hava alsın diye en yakındaki büyük parka götürmek istedim. arabayı yerinden oynatınca tekrar yer bulabilecek miyim diye uzun uzun düşündükten sonra bu riski almaya karar verdim. aslında sorun park yeri bulamamak değil. ben iki km uzağa da park ederim oradan yürürüm ama yanımda yürümekte zorlanan alzeimer hastası annemle bu durumda ne yaparım? neyse tüm riskleri göze alıp erkenden yola çıktım. korkunç bir trafik, parkın çevresinde arabayı park edecek yer bulamadım, yine ücretli otoparka girdim, orada yer bulduğuma şükrettim. araçtan indik etrafta hiç türkçe konuşan yok, tuhaf sakallı tipler kol geziyor, yanımda yaşlıyla parkın içinde karşıdan karşıya geçmeye çalışıyorum kornaya basıp duruyorlar. ne yaşlıya saygıları var ne insana, ve bunlar heryerde. gittiğime gideceğime pişman oldum. 79 yaşındaki anneme parkta güneş ve hava aldıracağım, biraz yürüyecek, iki ağaç bir çiçek görecek, büyük olay oldu. ben 28 yıldır gece gündüz demeden çalışıp vergi veriyorum bu ülkeye. bu mülteci, göçmen her ne haltsalar nasıl benim vergilerimle yapılmış parkta, yolda, caddede benden öncelikliymiş gibi pervasızca ve saygısızca davranabiliyorlar?
   çıldırmamak elde değil. ortalık suriyeli ve afgan ve bilimum medeniyetsiz insan işgali altında tık ve biz artık istanbul'da parka gidip hava dahi alamıyoruz. üç gündür evden dışarı adımımı atmadım, dün gece saat dokuzdan sonra gidip yeşilköy sahilinde yürüyüş yaptım. tek aktivitem bu. bir arkadaşım çapa'dan yeniköy'deki ananesinin mezarına 6 satte gidip geldiğini söyledi dün. bütün istanbul tamamen kilitlenmiş durumda, bayram değil sinir harbi yaşıyor insanlar ve artık ruhları kaybolmuş, kafayı yemiş, insanlıktan çıkmış durumdalar. arap nüfus gayet memnun.kendi ülkemizde evimizden çıkamaz olduk.

   o yüzden kimsede insanı bir duygu ve tavır beklemeyin. işin ilginç yanı ülkeyi bu hale getirenler kimsenin yüzüne bakamayacak halde olmaları gerekirken meydanlarda utanmadan hala oy istiyor ve ahkam kesiyor. buyrun bayram sabahı sultanahmet meydanı tık bu ülkeye başka turist gelir mi?

  5 entry daha