bugün gündem filtresi

gündeminizi kişiselleştirin:
  yenile (0)
  « / 1 »
  daha fazlası
  • pop art akımının yaratıcı sanatcısı andy warhol'un '15 saniye de olsa ünlü olmak' tema'sı elon musk'a uyarlanabilir. 15 yıl veriyorum unutulması için..

   dünden bu yana amerika medyası çalkalanıyor. çünkü elon musk, twitter üzerinde bazı amerikalı gazetecilerin hesaplarını askıya almış. bunlar da bir alem (amerikalılar) başkanlarına da aynı şey yapılmıştı, hiçbir yer çalkalanmamıştı.

   --
   .."geçtiğimiz yılın kasım ayında yapılan ara seçimler hakkında konuşan abd başkanı joe biden'a, elon musk'ın abd ulusal güvenliğine tehdit olup olmadığı ve twitter'ı yabancı hükümetlerle ortak satın almasının washington tarafından incelenip incelenmeyeceği soruldu. (soru verildi elbette) biden, "elon musk'ın diğer ülkelerle iş birliği ve teknik ilişkilerinin incelenmeye değer olduğunu düşünüyorum. uygunsuz bir şey yapıp yapmadığından bahsetmiyorum, yalnızca konuyu araştırılmaya değer bulduğumu söylüyorum" yanıtını verdi.

   hatırlanırsa, elon musk, 2022 ekim ayında twitter'ı 44 milyar dolara satın aldığını ve sürecin tamamlandığını duyurmuştu. satın alma sürecinde yabancı ülkelerin de bulunduğu ve suudi arabistan varlık fonunun da sürece dahil olduğu belirtilmişti. diğer yandan musk'ın ardından twitter'ın en büyük hissedarının suudi arabistan kraliyet holding şirketi ve suudi prens velid bin talal'ın özel ofisi olması dikkati çekmişti. velid bin talal'ın yöneticisi olduğu varlık fonu, kraliyet holding şirketinin yüzde 17 hissesini elinde bulunduruyor. aynı hafta, abd hazine bakanlığı yetkilileri twitter'ın yeni yönetim yapısı ve musk'ın yabancı yatırımcılarla yapmış olabileceği gizli anlaşmalar hakkında sorular yöneltilmişti. velid bin talal'ın, katar varlık fonu alt kuruluşunun ve çin merkezli kripto para şirketi binance'nin twitter'da yatırımları olduğunu ifade etmişti. "
   kaynak: the washington post
   --

   elon musk, uzay işlerine ilk girdiğinde hevesli bir bilim aşığı gibi duruyordu. 11 kağıt roketi fırlatmayı başaramamış ve nihayet 12. denemesinde fırlatabilmişti. aşkı da orada bitmişti. belki de yoktu! sahi, n'oldu uzay çalışmaları? tüm gösteriş, çaba sarfetmeden isim kullanma (bkz: tesla), iletişim ve uydu teknolojileri için miydi??

   günümüzde derin ve gizli işler en iyi teknoloji ile yürüyor. elon da ticari kazanımlarını öncelik vererek 'uzay çalışmaları paravanı' ile tam donanımlı manipülatör görevini, vitrin pozisyonunda yürütüyor olabilir veya sol gösterip sağ vuran bir simülasyon boksörü.. unutmadık, twitter'ı aldıktan sonra türkiye'ye gelip başkan'a teslim etmişti platformu, bedava yapmamıştır herhalde! ülkeler için fırlattığı alegorik uyduların ticari mevduatlarını, nerede hangi bankada tutuyor acaba!