bugün gündem filtresi

gündeminizi kişiselleştirin:
  yenile (0)
  « / 1 »
  daha fazlası
  #anket #yaşam 28 entry daha
  • ittire ittire ancak bu kadar oluyor. ben dahil çevremdeki pek çok kişi hiç oy vermeyeceği adaya oy verdi, ancak sonuç ortada.
   seçimler bu turda bitmiştir ve bu çok nettir.
   ittifaktan alacağını almış olan küçük sağ eğilimli parti destekçileri az da olsa bu turda oy vermişti, artık ikinci turda ikinci kez o mührü basmaz. üstelik meclis çoğunluğu cumhur'a geçmişken artık oğan'ın yönlendirmesinden bağımsız olarak ona oy veren seçmenin bir kısmı erdoğan'ın vaatlerini satın alacaktır.

   kk olmazdı deyince kızdı bazı arkadaşlar ama maalesef bulunduğumuz durumlar haklının kim olduğunu söylüyor.

   yanlış kapıdan girince doğru yolu bulmak ne mümkün.

   edit: bari sussunlar falan denip bunu başarmış bir ülke örneği de verilmiş. susun kısmı için değil ama örnek kısmı eleştirimi dile getirmek isterim. verilen örnek karadağ'da önce cumhurbaşkanlığı seçimi yapılıyor, sonraki dönemde parlamento seçimi yapılıyor. bizde her ikisi ayni anda yapılıyor. öyle ki şu anki sonuçlara göre bizde cumhurbaşkanı belli değil meclis belli. bu durumda farklı görüşteki cumhur ve millet birliği yürütmeyi durdurma durumunu ortaya çıkaracak ve erken seçim ihtiyacını doğuracaktır. bu da seçmen tarafından satın alınacak bir seçenek değildir.

   ayrıca desteklediğiniz ve bize zorla desteklettiğiniz adayın demokratlığına yakışmayan tutumunuzdan ötürü teessüf ediyorum. eğer moralle bu iş olsaydı sosyal medyadaki %60 kk rüyası gerçek olurdu. yankı odası hakikaten var.

  3 entry daha