bugün gündem filtresi

gündeminizi kişiselleştirin:
  yenile (0)
  « / 1 »
  daha fazlası
  2 entry daha
  • kiraların %200 civarında artış gösterdiği şehir. şuanda antalya da kiralar ankara'ya tur bindirmiş durumda. istanbul ile ise rekabet ediyor. 2000tl olan kirayı 10-11 bin tl'ye gözünü kırpmadan çıkaran ev sahipleri var. antalya, istanbul gibi büyük bir metropol değil. çok büyük iş olanakları yada devasa maaş veren pozisyonlar yok. bu şehirde yüksek maaş alanlar yok denecek kadar az. otel müdürleri bile çok cüzzi miktarlarda maaş alıyor. devlet memurlarının maaşlar zaten belli. bir tek hava yolu pilotları yüksek maaş alıyor. onun dışında bu yüksek kiraları istanbul'dan gelen zenginler veya yandaşlar dışında ödeyebilen yok. onlarda çok ufak kesim.

   geri kalan bu büyük miktar kiralara gelenler yurt dışından gelenler. ukraynalılar , ruslar yada iranlılar. ama onlarda duruma uyanıp kiralarını ödememeye başlamışlar. adliye de ev sahiplerinin açtığı davaların en yakın görülme tarihi 1 sene sonrasından başlıyor. bir çok ev sahibi yabancılardan parasını alamamaya başladı.

   fakat buna rağmen kiralar halen insanların maaşlarının çok çok üstünde. ankara da 3+1 merkeze yakın 5000-6000 tlye oturacağınız aynı kalitede bir eve antalyada 15 bin tl istiyorlar. bunu ankara'dan antalya'ya iş için yeni taşınmış insanlar söylüyor.

   şehir de ki suç oranı da nüfusun da artmasıyla fazlalaştı. orta kesim tüm ülke de yok olduğu gibi antalya'da da şehrin uzak mahellelerine taşınıp fakirleşmeye başladı. bu yaz antalya ve antalyalılar için zor geçecek.

  3 entry daha