bugün gündem filtresi

gündeminizi kişiselleştirin:
  yenile (0)
  « / 1 »
  daha fazlası
  18 entry daha
  • kalenin içten fethedildiğinin yeni bir kanıtı..
   ne cumhurbaşkanı kim olacak, ne de hangi ilde hangi parti kaç milletvekili çıkaracak umurumda değildi. sadece, müsamereye son anda katılan şeriat kafalı bu yapıdan endişe duyuyordum. hatta sarsıntı operasyonu sırasında bir arkadaşıma 'işler bir anda değiştiğinde önce yalnız yaşayan kadınları hedef alacaklar' demiştim. evli çiftlerin eş değiştirmesine değil, yalnız ve güçlü kadınların tek başına ayakta kalmasına (çocuğu da yoksa ) tahammül edemez olacaklar..

   iran cumhuriyeti'nden bir öğrenci ile tanışmıştım. iran'daki 30 milyon azeriden biri olduğu için konuşabiliyorduk kadınla. kimlik fotosu kara çarşaflıydı ama kendisinin her tarafı tatoo, punk saçlar, renkli yapıştırma tırnaklar, makyaj dekolte hepsi bin numaraydı üstelik büyük motorsiklet kullanıp drift yapıyordu. hep iranlılarla görüşüyordu. erasmus resim öğrencisi bu kadın şunu söylemişti "kısa süreli paralı seks ticareti özellikle taksilerde olur, kadının çocuğu yanında olsa bile kimse çekinmez. ve kadınlar sokağa çıkmamaya özen gösterir." aynı iran'ın uyuşturucu imalathanesi olduğunu da söylemişti. zaten herkes evdeyse ye iç uyuş seviş!!

   hani, ya göründüğün gibi ol ya da olduğun gibi görün (bir de hazreti diyorlar bu kişiye) felsefesine tapıyorlardı. kara çarsaf ve kara çarşafsız kadına bakın birbiriyle alakası olmayan iki kadın. bu ne demek? tanrının cezası rolünü iyi oynarken kendi bildiğini de yapmak demek. çünkü bu tip sistem, senin dürüst ve şeffaf olmandan değil, sahtekar kapalı ve her b*u yiyebilecek biri olmandan feyz alır.

   bu tip karanlık toplulukların sesini bugün duymamız tesadüf değil yakında ayak sesleri de gelir. dayatmalara maruz kalmak istemeyen gereğini yapar. mesela ben 2.turda sol tandanstan bıkan kişilerin sandığa gitmeyeceğini düşünüyorum. olur olur gitmeyin başınıza gelecekleri bekleyin.

   bir kadın olarak dayamalara boyun eğmeyeceğim. kimse beni sahiplenemez

  3 entry daha