bugün gündem filtresi

gündeminizi kişiselleştirin:
  yenile (0)
  « / 1 »
  daha fazlası
  • youtube 'da din, bilim, sanat, tarih, felsefe ve mitoloji üzerine çok kaliteli ve bilgilendirici videolar üreten youtuber. video süreleri uzun olmakla beraber asla sıkmıyor çünkü bilgiyi aktarmada başarılı birisi. 15-20 dakikalık videolarına bile bakarsanız ne kadar emek olduğunu görürsünüz. kendisi ürettiği içerik için ciddi manada kaynak tarıyor, okuyor bir de bunları düzenleyip saatlerce kekelemeden tertemiz anlatıyor. dediğim gibi ortada çok büyük emek, çalışma var.

   kendisinin en sevdiğim yönü videolarında hiçbir kesimi kırmayacak şekilde sorgulaması. youtubeda cahil cühela adamdan geçilmiyorken adının hakkını vererek duruyor orada. gerek okuduğu kitaplarla, donanımıyla, vizyonuyla imrendiğim birisi. muhakeme yapmak istemeyen, kendine bir şeyler katmaktan ziyade "din düşmanı" diye laf atacak at gözlüklülerin takip etmesi önerilmez. zaten siz "saygı çerçevesinde" yorum yaparsanız hoşgörüsünden ödün vermeyen birisi.
   agnostisizm ve ilahi tragedya isimli bir kitap çıkardı. en kısa zamanda edinmeyi planlıyorum. ciddi manada beyin fırtınası yaptıracağına eminim.