bugün gündem filtresi

gündeminizi kişiselleştirin:
  yenile (0)
  « / 1 »
  daha fazlası
  • izmir seçmeni meselesinden mantık yürütelim. izmir seçmeni neden kınanıyor? hizmet alamayıp tıpış tıpış oy verdikleri için. izmir seçmeni de bir kesmi kınıyor. %52lik tayfayı. peki neden? ekonomi çökmüş, yılların konut sorunu tekrar ortaya çıkmış, milyonlarca düzensiz göçmen, daha bile türkçe bilmeden vatandaşlık alan suriyeliler, devasa yolsuzluklar, eğitimin kalitesizliği, umutsuzluk denizinde yüzen yurtdışı hayali kuran gençler... buna rağmen seçmenin %52si tıpış tıpış oy veriyor.

   mantik yürütmeye devam edersek seküler ve muhafazakar tayfanın aynı eşeklikleri yaptığı, aynı (kötü) yönetim tarzına sahip insanlara oy verdikleri yani kafa yapılarının tamamen aynı olduğunu görüyoruz. bir farkla o da dine bakış açısı. bütün sorunumuz bitti din midir mesele? önce aç karnınızı doyurun sonra izmirliymiş konyalıymış kadıköylüymüş beyoğlundanmış bunları tartışırız.

   unutmayın eğer iktidar böyle olmasa izmirin bu kadar iğrenç bir halde durmasına izin vermezdi. aynı şekilde muhalefet adam olsaydı iktidarın böyle olmasına izin vermezdi.

  4 entry daha