bugün gündem filtresi

gündeminizi kişiselleştirin:
  yenile (0)
  « / 1 »
  daha fazlası
  14 entry daha
  • bir oyunu nesnel bir bakış açısıyla en iyi olarak tanımlamak mümkün değil. yazarların en sevdiği, oynamaktan en keyif aldığı oyun şeklinde sorulsa daha güzel olurdu zannederim. öyle sorulduğunu varsayarak, cihazımda uzun süredir bulundurduğum ve severek oynadığım birkaç oyunu söylemek istiyorum.

   ilki simya - karıştır ve aç. en kısa anlatımıyla element bulma oyunu. en fazla üç, en az iki elementi birleştirerek tamamı 610 tane olan çeşitli elementleri elinizde olanları kullanarak bulmaya çalışıyorsunuz. şimdiye kadar en fazla 255 tane bulabildim. üzümü bulmam lazım mesela, ne gerektiği hakkında hiçbir fikrim yok. mecbur video izlenecek. tavsiye ediyorum, keyifli bir oyun.

   ikincisi window garden. çiçek yetiştirme oyunu. piksel arayüzü olan bir oyun. hoş bir lofi müzik listesi var. pencerenin önüne koyduğunuz çiçekleri, yağmur sesi ve müzikler eşliğinde seyre dalabiliyorsunuz bazen. sonra birileri dürtünce kendinize geliyorsunuz. biraz işsiz oyunu ama. gerçek çiçeklerim susuzluktan zombiye dönüşmek üzereyken oyunda sorumluluklarımı layıkıyla yerine getiriyor olmaktan hicap duymuyor değilim.

   bunların dışında minesweeper var. mayın tarlası. eski bilgisayar oyunudur, hatırlarsınız. ben bu oyunun mantığını birkaç sene önce keşfettim. çok kolaymış aslında, şans eseri mayın bulmamaya çalışarak oynuyordum yıllarca. tam bir cehalet örneği. neyse, hiçbir şey için geç kalmış sayılmayız.

  1 entry daha