bugün gündem filtresi

gündeminizi kişiselleştirin:
  yenile (0)
  « / 1 »
  daha fazlası
  • bir (bkz: malpraktis) durumu olduğu iddia edilen (bkz: tonsillektomi) sonucu engelli kalan çocuk için istenilen tazminat miktarıdır.

   kaynak

   bunun en baş sebebi doktorların çoğunun saf olmasıdır. (bkz: çalışkan ahmet)

   şöyle ki, hastalık yoktur, hasta vardır. verilecek her tedavi hastaya özeldir. aynı işlem, aynı ilaçlar olsa bile kişiden kişiye farklı sonuçlar alınır. bu sonuçlar, şifa bulamamaktan tutun da ölüme kadar değişebilir. bunlar hasta yakınlarının istemediği sonuçlar olmakla birlikte asla tedaviyi uygulayanların istediği sonuçlar da değildir elbette.

   bunca yıl çok az kişinin kaldırabileceği eğitimlerden geçip, çok az kişinin icra edebileceği bir mesleği sürdüren bu doktor kişiler, elbette hata yapma lüksüne sahip olmamakla birlikte, hayatın akışına doğal olarak hata yapabilirler.

   burada hayatın akışına doğal olmayan ise, enziminden anatomisine milyarlarca varyasyon gösteren canlı bir sistemde, kesin tamirat beklentisi oluşmasıdır.

   doktorların saflığı da bu zokayı yemiş olmaları ve hala uyuyor olmalarıdır.

   haberde işlem sonrası evde geçirilen bir dört gün var ve bu esnada hastaya koca karı ilaçları ya da işlemleri yapıldı mı bilmek imkansız.

   hiç bir doktor hastaları yoldan çevirip, zorla tedavi düzenlenmediğine göre, tıpta malpraktis ve hatta onam formu gibi saçmalıkların derhal yok edilmesi, en başta doktorların hemen örgütlenip bu hayatın akışına aykırı kavramlara ses çıkartması gerekmektedir.

   ama işte, saflar. çıkartmazlar.