bugün gündem filtresi

gündeminizi kişiselleştirin:
  yenile (0)
  « / 1 »
  daha fazlası
  • kısaltması mhp.
   9 şubat 1969 yılında alparslan türkeş tarafından kurulan siyasi partidir. simgesi üç hilaldir.
   ülkü ocakları yapılanması ile ilişkilidir. genel başkanı devlet bahçeli 1997 yılından beridir görevdedir.

  • kısaltılmış halinin aktif kullanımından olsa gerek ismindeki kelimelere yabancı olan ve o kelimeler ile ilgili herhangi bir faaliyetini göremediğimiz siyasi oluşum.

   iç ses; biz bunların adını uzun uzun ve üstüne bastıra bastıra 40 kere söylesek, kim olmaları gerektiklerini anımsarlar mı acaba ?

  • alparslan türkeş'in kurduğu türk-islam sentezli "anadolu türklüğü"nün değerlerine dayalı bir kimliğin milliyetçiliğini dokuz ilkeye göre (milliyetçilik, ülkücülük, ahlakçılık, toplumculuk, ilimcilik, hürriyetçilik ve şahsiyetçilik, köycülük, gelişmecilik ve halkçılık, endüstricilik ve teknikçilik) yapan siyasi partidir. kendileri politik çizelgede "aşırı sağ" olarak nitelendirilir. türk-islam sentezi yüzünden türkeş'in hocası atsız ile türkeş arasında ciddi fikir ayrılıkları olmuştur ve nihayetinde atsız partiden istifa etmiştir. mevcut genel başkanı devlet bahçeli'dir.

  • türkiye nasıl kısa zamanada yok edilir , her alanda liyakatsızlık nasıl oluşur , mafyacılığın devletin üstüne çıktığının resmini göstermek için mecliste temsil edilen siyasi parti.
   mafya varsa ; hukuk , eğitim , liyakat , vicdan yoktur.