bugün gündem filtresi

gündeminizi kişiselleştirin:
  yenile (0)
  « / 1 »
  daha fazlası
  #yaşam
  • psikolojik olarak kabullendigimiz orta sinifin yok olmasi olayi, tek yürek türkiye organizasyonuna gelen bağışlar sonrasında fiilen olmadığı da anlaşılmıstır. en alt ve en üstün var olduğu bir düzende en alttakileri en üsttekiler fifikliyormuş. yazik gercekten, yazik !

  • anonim
   anonim ·

   orta sınıf yok olmadı, her ne olduysa orta sınıfa oldu

   zira zengin daha zengin oldu
   fakire zaten yardım eden ediyor
   o yüzden olan orta kesime oldu maalesef

  • gelişmemiş ülkelerde en bariz görülen. sınıftır. tabii ki bunun sebepleri çok fazla saymakla bitiremeyiz. en başta para politikası birinci etken. insanların sosyal yaşamı ikinci etken. ve yönetimi politikası insanların; ya. fakir ya da zengin olarak ayrılmasına sebep veriyor. ülkemizden örnek verecek olursak. bundan 20 yıl önce veyahut da 5 yıl önce diyelim. bir insan kredi çekip rahatlıkla ev alıp 10 yıl içerisinde hem evini geçirip hem de ev sahibi olabiliyordu. şimdi ise durum tamamen uç duruma çıkmış. bir insan bir ev almak istese kredi dahi çekse. kredi da ödemesi mümkün olmuyor. araba dahi almakta zorlanıyor bundan sonrası için. rusya ve iran'a bakmak durumu özetler.

  • son 5 yıldır azar azar yok oldu. içten içe yanan kav mantarı gibiydi. şuan kendinize orta sinif demek için 100 bin tl aylık geliriniz olmalı. ben demiyorum, ilber hoca diyor.

  • bizdeki kadar bariz, acımasız ve şiddetli olmamakla beraber son dönemde neredeyse tüm dünyada gerçekleşen olgudur. gelişmiş ülkelerde orta sınıf haklarını savunduğu için çok hafif gerçekleşmiş, az gelişmiş ülkelerde ise çok daha şiddetli olmuştur. orta sınıfın gelirleri zengin ve yönetici sınıfa kaymış, orta sınıf fakir sınıf ile birleşmiştir.